Skip to main content
Archive

Debata – przedsiębiorczość w Europie: 29.03.2012 Parlament Europejski

Przedsiębiorczość w Europie – Serafina Ogończyk-Mąkowska

29 marca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się debata na temat przedsiębiorczości w Europie. Na posiedzenie zostali zaproszeni przedstawiciele Parlamentu, Komisji, Komitetu Regionów, Komitetu Społeczno-Ekonomicznego oraz  przedsiębiorcy. Ze strony polskich przedsiębiorców do udziału w debacie została zaproszona Serafina Ogończyk-Mąkowska, członkini Business Centre Club. Podczas debaty głos mógł zabrać każdy z uczestników. Wystąpienia zostały ograniczone do 3 minut. Debata była transmitowana i komentowana na żywo poprzez internet na stronie www. EntrepreneurEnvoy.org  W dyskusji udział wzięło 50 europejskich przedsiebiorców, ponad tysiąc osób śledziło debatę w internecie. Grupa przedsiębiorców postanowiła stworzyć portal Entrepreneur Envoy, który ma na celu pomóc zamieniać pomysły w działania.

‘Jean Monnet, przedsiębiorca i jeden z założycieli Wspólnoty Europejskiej powiedział: ‘Wszyscy są ambitni, pytaniem jest czy chcesz tylko być ambitny czy robić coś ambitnego”. Ambicja tak samo jak przedsiębiorczość są kluczowe w znalezieniu rozwiązania w trudnej sytuacji kryzysowej rzeczywistości.
Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, iż podczas dyskusji na temat kryzysu finansowego, przedsiębiorczość staje się słowem kluczem jeśli chodzi o znajdowanie rozwiązań. ‚Potrzebujemy mniej cięć budżetowych, a więcej inwestycji mogących przyczynić się do wzrostu ekonomicznego. Przedsiębiorcy mogą odegrać główną rolę w odbudowywaniu gospodarki europejskiej po recesji. Istnieje zauważalna potrzeba, aby mówić o potrzebach, rozwiązaniach i propozycjach‘–mówi Madi Sharma, jedna z inicjatorek projektu Entrepreneur Envoy.

Przedsiębiorczości w Europie 29 marca, 2012 r., godz. 14.30 – 16.00. Parlament Europejski, sala PHS 4B001