Skip to main content
Archive

Miss Egzotica International 2013 – 15.02.2013

Finał Miss Egzotica International 2013 – 15 luty 2013 Blue City Warszawa, godz. 19.30.
Projekt Miss Egzotica International jest skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli do Polski, zamieszkali w Polsce, podjęli pracę, studia, założyli rodziny. Projekt pokazuje Polskę jako kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym dla innych narodów. Z drugiej strony uzmysławia, że Polki reprezentują nie tylko typowy ‚słowiański’ typ urody.serafina i mariusz 2_1280x1206Za przychylność idei i przesłaniu projektu Miss Egzotica zostały przyznane statuetki Miss Egzotica Ambassador. Otrzymali je Ene Onuh (Miss Nigerii, projektantka), Byron Cox (amerykański tancerz), Mariusz Pudzianowski. Uzasadnienie przyznania statuetki ostatniemu z wyróżnionych było rzeczowe i stawiające sportowca w nowym, bardzo pozytywnym dla jego wizerunku świetle.

Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata.

Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata.

Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.