Skip to main content
Artykuły

Biznesowy magazyn Business&Beauty / nr 6

W nowy rok wchodzimy z szeroko rozumianą i opisaną innowacyjnością. Przedstawiamy klastry przemysłowe jako nowoczesne środowiska łączące biznes, naukę i edukację, oparte o rozwój nowych technologii i przedsiębiorczości. Przeczytają państwo interesujące wywiady dotyczące nowoczesnych rozwiązań, m.in. z Nisanem Cohenem – członkiem zarządu Cinema City oraz z ekspertem Grzegorzem Napieralskim – pierwszym przewodniczącym Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii.
Hasło innowacyjności poszerzają teksty o światowym ruchu biotechartu. Zapraszamy do biznesowych, kulturalnych, kulinarnych i turystycznych podróży na Węgry. Przedstawiamy filozofię sukcesu węgierskiej firmy Flavon. Jako pierwsi prezentujemy realizowany biznesowo-naukowo-wypoczynkowy projekt pod nazwą Talentis, który jest gigantyczną wspólną inwestycją rządu węgierskiego i kapitału chińskiego.
Mariusz Patrowicz przybliża tematykę finansowania przedsiębiorstw oraz funduszy VC i PE, a Marek Goliszewski wskazuje nadrzędną, niedoinwestowaną w Polsce wartość.  Na koniec poznajemy firmy nagrodzone Medalem Europejskim oraz wydarzenia ze świata biznesu.
Serafina Ogończyk-Mąkowska
red.naczelna